Project | Bedrijvennetwerk Bodemmetingen

Bodem doorsnede 1137 BO Akkerbouw lr

Het Bedrijvennetwerk Bodemmetingen monitort sinds 2018 de bodemkwaliteit op akkerbouwbedrijven verspreid over Nederland. Na het wegvallen van financiering is besloten het netwerk tot de zomer van 2025 voort te zetten. De deelnemende bedrijven vormen een representatieve afspiegeling van de akkerbouw in Nederland.

In het najaar van 2024 zijn op dertien akkerbouwbedrijven bodemvruchtbaarheids- en N-minmetingen uitgevoerd. Deze leveren waardevol inzicht op in de relatie tussen N-min en bodemvruchtbaarheid bij verschillende grondsoorten, de meerjarige effecten van bodembeheer en dragen bij aan de uitbreiding van een unieke dataset van bodemvruchtbaarheidsmetingen.

Het uitgangspunt is dat het Bedrijvennetwerk vanaf de zomer 2025 onderdeel gaat uitmaken van een meerjarig project dat werkt aan de uitdagingen rond de nitraatrichtlijn.

Dit project is onderdeel van het onderzoeksprogramma van de Sectoraanpak Nitraat.

Uitvoerder: Wageningen University & Research

TOTAAL €43.000
BO €58.000
LOOPTIJD
2024- 2025
Icon theme bodem
Icon crops all